DSC_0015
Piłka nożna halowa

Podsumowanie eliminacji do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza

187

W dniu 21.03.2015 r. odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w piłce nożnej halowej, które wyłoniły trzech przedstawicieli Archidiecezji Warszawskiej w kategoriach: Ministrant, Lektor Młodszy i Lektor Starszy, którzy zagrają w turnieju mistrzowskim w Elblągu (1-2 Maja.).

Awans zapewniało pierwsze miejsce w danej kategorii wiekowej.

Kategoria Ministrant, była najliczniejszą grupa drużyn w całym turnieju. Pięć zespołów rywalizowało o awans, w meczach dziesięciominutowych . Spotkania były bardzo wyrównane, o ostatecznym wyniku meczu często decydowały szczegóły. Bezkonkurencyjni w tej kategorii, byli gracze z parafii Św. Tomasza Apostoła z Ursynowa, wygrywając wszystkie spotkania. Walkę o drugie miejsce stoczyły parafie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych z Zalesia Dolnego wraz z parafią Matki Bożej Ostrobramskiej z Bemowa, które walczyły jak równy z równym. Większą rutyną wykazali się jednak zawodnicy z Bemowa, wygrywając mecz który decydował o kolejności miejsc. Pozostałe dwie parafie z Mokotowa i Żoliborza, zostawiły tzw. „serce” na boisku, walcząc w każdym meczu do ostatniej minuty. O kolejności tych drużyn zadecydował bilans bramkowy, gdyż pojedynek miedzy nimi zakończył się remisem.

Kolejność w kategorii: Ministrant

1. Parafia Św. Tomasza Apostoła z Ursynowa – Mistrz Archidiecezji, awans na MP!
  2. Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej z Bemowa
  3. Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych z Zalesia Dolnego
  4. Parafia Św. Michała Archanioła z Mokotowa
  5. Parafia Św. Stanisława Kostki z Żoliborza

W kategorii Lektor Młodszy, dominowały dwie parafie: Matki Bożej Ostrobramskiej z Bemowa oraz Św. Józefa w Pruszkowa. Tym samym, w tej kategorii panowały największe emocje. Cztery drużyny, grały mecze po 12 minut. W bezpośrednim pojedynku, w pierwszym meczu grupowym padł bezbramkowy remis pomiędzy wymienionymi wyżej parafiami, co zapowiadało walkę do ostatniego meczu o awans na Mistrzostwa Polski. Pozostałe spotkania tych drużyn , były jednostronne lecz nie brakowało w nich walki do ostatniej syreny. O awansie miał rozstrzygnąć ostatni mecz grupowy, pomiędzy parafiami: Matki Bożej Ostrobramskiej i Św. Stanisława Kostki., który to, aby awansować parafia Matki Bożej Ostrobramskiej musiała wygrać co najmniej 3-0, w przypadku straconej bramki z awansu cieszyli by się gracze z Pruszkowa. Wyrównana walka toczyła się do ósmej minuty spotkania, w której to udało się strzelić pierwszą bramkę w meczu graczom z Bemowa. Niestety od tej sytuacji zespół parafii Św. Stanisława, przestał wykazywać chęć dalszej sportowej walki, i swoja postawą ułatwili zdobywanie bramek drużynie z Bemowa, która to wygrała ostatecznie 5-0 i zapewniła sobie awans na mistrzostwa. Na pochwałę zasłużyli zawodnicy z parafii Św. Augustyna z Muranowa, którzy pomimo słabych warunków fizycznych, co utrudniało im wyrównaną walkę z innymi, i złych wyników, walczyli i wykazywali sportową postawę do końca.

Kolejność drużyn w kategorii: Lektor Młodszy:

1. Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej z Bemowa-Mistrz Archidiecezji, awans na MP!
  2. Parafia Św. Józefa z Pruszkowa
  3. Parafia Św. Stanisława Kostki z Żoliborza
  4. Parafia Św. Augustyna z Muranowa

Do turnieju w kategorii: Lektor Starszy  zgłosiły się tylko dwie parafie: Św. Józefa z Józefosławia oraz Św. Józefa z Pruszkowa. Pojedynek tych drużyn trwał 2×20 min. Pierwsza połowa toczyła się w dosyć wolnym tempie, drużyna z Józefosławia nastawiona defensywnie, co jakiś czas korzystała z błędów przeciwnika. Dzięki temu stworzyli sobie parę dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, a dwie z nich zamienili na gole. W świetnej dyspozycji był bramkarz z Józefosławia, który to bez problemów bronił groźne strzały przeciwników. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2-0. Druga odsłona przyniosła, więcej emocji, zawodnicy z Pruszkowa wyszli nastawieni bardziej ofensywnie , aby wyrównać wynik spotkania, lecz niestety nie przynosiło to upragnionego rezultatu. Gracze z Pruszkowa nie ustrzegli się kolejnych błedów w obronie, przez co drużyna z Józefosławia wyszła na prowadzenie 3-0. Ataki Pruszkowian znalazły drogę do bramki dopiero pod koniec spotkania, dzięki którym to udało się strzelić bramkę kontaktową na 2-3, walka toczyła się do ostatniej sekundy, lecz na wyrównanie zabrakło czasu.

Tym samym parafia Św. Józefa z Józefosławia zapewniła sobie awans do Mistrzostw Polski.

Wszystkim reprezentantom Archidiecezji Warszawskiej w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej , życzymy ciężkich i owocnych przygotowań do turnieju, aby mogli zająć jak najlepsze miejsce!!