Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/archwwa/ftp/dsl.waw.pl/wp-content/themes/forceful-lite/functions.php on line 73
W zdrowym ciele, zdrowy duch! | Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej
sport to zdrowie
Sport

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

93

Sport jest ważnym czynnikiem integrującym, jednoczącym grupy. Rozgrywki są często nagrodą za rzetelną służbę przy ołtarzu. Współzawodnictwo daje możliwość sprawdzania się, nauki wygrywania i przegrywania. Chcemy aby dział „Sport” stał się miejscem wymiany informacji o różnego rodzaju rozgrywkach sportowych, które dotyczą służby liturgicznej w naszej archidiecezji. Dlatego zapraszamy do pomocy i współpracy z naszym portalem.

Jak działać?

Czekamy na mailowe informacje o wydarzeniach sportowych, które dzieją się w waszych grupach, parafiach, dekanatach, czy nawet dotyczą całej archidiecezji. Mogą to być na przykład turnieje piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i wiele innych – co tylko wymyślicie. Chcemy aby informacje o rozgrywkach pojawiały się na portalu i dawały możliwość zgłaszania się, czy uczestniczenia w organizowanych przez was imprezach. Mogą być one skierowane tylko do wąskiej grupy osób, dotyczyć najbliższej wam okolicy lub być organizowane z rozmachem i obejmować większy teren. Pokażcie, że Służba Liturgiczna potrafi działać, współzawodniczyć i organizować wydarzenia sportowe – i zapraszać innych ludzi do uczestniczenia w nich.

Przez kogo i dla kogo?

Dział „Sport” ma być tworzony tak naprawdę przez całą Służbę Liturgiczną naszej archidiecezji – czyli przez was – i przede wszystkim dla was. My jako redakcja chcemy pomagać w wymianie informacji i w miarę możliwości ożywiać życie sportowe. Jeśli masz pomysł i miejsce gdzie można coś ciekawego zorganizować, lecz brakuje ci czasu albo doświadczenia organizacyjnego, możemy ci w jakiśkolwiek sposób pomóc.

Konkretnie

Informacje o wydarzeniach sportowych należy wysyłać na adres mailowy do redakcji sportu w zakładce KontaktProsimy aby notka zawierała przede wszystkim następujące informacje: co to za rozgrywki, grupa, do której jest skierowana, osoba będąca organizatorem, termin i miejsce wydarzenia, sposób zgłaszania się do uczestnictwa w imprezie.

Czytania na każdy dzień (Rok B, I)

Oznacz swoją wspólnotę na mapie Archidiecezji Warszawskiej