Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/archwwa/ftp/dsl.waw.pl/wp-content/themes/forceful-lite/functions.php on line 73
Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu! | Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej
kurs-psauterzysta
Kurs dla Psałterzystów

Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu!

730

Czy masz pragnienie śpiewać psalmy na cześć Pana…? Jeśli chcesz nabyć tę umiejętność, przyjdź na Kurs dla Psałterzystów!

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Sekcja św. Jana Chrzciciela oraz Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej zapraszają na Kurs dla Psałterzystów, który odbędzie się w ramach Centrum Liturgiczno-Biblijnego PWTW.

Celem kursu jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii w naszych kościołach.

Do udziału zapraszamy młodzież i dorosłych, kobiety i mężczyzn, osoby świeckie i konsekrowane – jednym słowem wszystkich, którzy pragną włączyć się w posługę psałterzysty w swoich parafiach czy wspólnotach.

Program kursu obejmuje 6 spotkań (jedno spotkanie w miesiącu), podczas których uczestnicy wysłuchają wykładów z biblistyki, liturgiki, prawodawstwa muzyczno-lituricznego i muzyki liturgicznej, będą mieli okazje przeżyć celebrację Liturgii godzin oraz wezmą udział w ćwiczeniach z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej), które pozwolą im podnieść swoje umiejętności wokalne. Zajęcia odbywać się będą w soboty, w godz. od 9.00 do 14.00 i będą prowadzone przez wykładowców Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz osoby posiadające wyższe wykształcenie muzyczne w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu. Na zakończenie kursu, jego uczestnicy otrzymają zaświadczenie z Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz wezmą udział w obrzędzie ustanowienia w posłudze psałterzysty. Koszt jednego sobotniego spotkania wynosi 50 zł.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się tutaj (kliknij) i przesłanie go na adres mailowy: kml.pddm@gmail.comZgłoszenia przyjmowane są do 10.01.2016 r.

Spotkania odbywać się będą w domu zakonnym Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 w Warszawie w następujących terminach:

  • 16 stycznia
  • 6 lutego
  • 12 marca
  • 9 kwietnia
  • 7 maja
  • 4 czerwca.

Wszelkich informacji udziela s. M. Dolores Nowak – adres mailowy: kml.pddm@gmail.com lub telefon: 513 016 774

Czytania na każdy dzień (Rok B, I)

Oznacz swoją wspólnotę na mapie Archidiecezji Warszawskiej