Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/archwwa/ftp/dsl.waw.pl/wp-content/themes/forceful-lite/functions.php on line 73
Kandydatura | Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej

Kandydatura

Kandydatura jest to roczny okres przygotowania dzieci do spełniania funkcji liturgicznych. Zaleca się, aby formację rozpoczynać od dzieci, które przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. Na rozpoczęcie formacji należy dzieciom udzielić błogosławieństwa – tekst błogosławieństwa na podstawie „Obrzędów błogosławieństw służby liturgicznej” – Wydawnictwo Światło-Życie, Kraków 2012.

W czasie kandydatury dzieci uczą się podstawowych funkcji liturgicznych oraz poznają lepiej kościół, jako miejsce ich posługi. Są też wprowadzani w wymagania duchowe, jakie powinni spełniać, aby móc służyć w czasie Mszy świętej i innych celebracjach liturgicznych. Do czasu przyjęcia ich do grona służby liturgicznej kandydaci nie spełniają jeszcze funkcji liturgicznych. Jeśli jednak prowadzący formację uznają za słuszne, mogą dopuścić kandydatów do pełnienia niektórych funkcji w czasie Mszy świętej w ciągu tygodnia.

Po rocznym okresie przygotowań, poprzez udzielone błogosławieństwo chłopcy mogą posługiwać przy ołtarzu i stają się młodszymi ministrantami.

[Na podstawie Dyrektorium Duszpasterstwa Służby Liturgicznej – punkty 60, 61, 62]

Czytania na każdy dzień (Rok B, I)

Oznacz swoją wspólnotę na mapie Archidiecezji Warszawskiej